تکرا / شرکت ها / مایکروسافت / تنها ۱.۲ میلیون از گوشی های لومیا در سه ماهه ی دوم سال ۲۰۱۶ فروخته شده است

تنها ۱.۲ میلیون از گوشی های لومیا در سه ماهه ی دوم سال ۲۰۱۶ فروخته شده است

کمپانی مایکروسافت در سه ماهه ی دوم سال ۲۰۱۶ (آوریل تا ژوئن) تنها ۱.۲ میلیون واحد از گوشی های لومیا را به فروش رسانده است.

این کمپانی از روش معمول برای انتشار نتایج مالی استفاده نکرده است، بلکه تشکیل پرونده ی جدید مایکروسافت با کمیسیون بورس و اوراق بهادار، تعداد فروش گوشی های لومیا را مشخص کرده است. کمپانی مایکروسافت در این سند خاطر نشان می کند که در سال مالی ۲۰۱۶ که از ۱ جولای ۲۰۱۵ آغاز شده و تا ۳۰ ژوئن ۲۰۱۶ ادامه داشته است، در مجموع ۱۳.۸ میلیون واحد از گوشی های لومیا را به فروش رسانده است.

محاسبه ی تعداد فروش در سه ماهه ی دوم سال ۲۰۱۶ (سه ماهه ی آخر سال مالی ۲۰۱۶ مایکروسافت) بسیار آسان است چرا که آمار رسمی ماه های گذشته در اختیار رسانه ها قرار گرفته بود. فروش در سه ماهه ی نخست، ۵.۸ میلیون، در سه ماهه ی دوم ۴.۵ میلیون و در سه ماهه ی سوم، ۲.۳ میلیون دستگاه بوده است.

این بدان معناست که فروش گوشی های لومیا از سه ماهه ی اول ۲۰۱۶ تا سه ماهه ی دوم به نصف رسیده است. فروش گوشی های لومیا در سه ماهه ی دوم سال ۲۰۱۶ (سه ماهه ی چهارم رسمی در سال مالی مایکروسافت) تنها ۱.۲ میلیون دستگاه بوده است. این عملکرد ضعیف چندان دور از ذهن نیست، چرا که این کمپانی اخیرا برای ساخت گوشی های هوشمند متمرکز نبوده است. این گرایش کاملا مشخص است؛ اگر مایکروسافت با همین ضریب ادامه دهد، تا چند ماه آینده موفق به فروش هیچ گوشی نخواهد بود.

.

با عضویت در کانال رسمی تکرا در تلگرام از آخرین اخبار روز تکنولوژی مطلع باشید.

.

منبع: gsmarena


عصر تکنولوژی، تکرا

توجه:

برای هرگونه سوال در زمینه گوشی و تبلت و برنامه های موبایل، می‌توانید با همکاران ما در "موبایل‌کمک" تماس حاصل نمایید.

تماس از سراسر کشور: 9099071015 (بدون پیش شماره و از تلفن ثابت)

تماس از استان تهران: 9092305296 (بدون پیش شماره واز تلفن ثابت)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *