هواوی

موزه اینترناسیونال دل باروکوی مکزیک؛ شاهکار دیگری از تویو ایتو

دسته بندی: معماری
 • موزه اینترناسیونال دل باروکوی مکزیک شاهکار دیگری از تویو ایتو

  سازه بتنی موزه اینترناسیونال دل باروکوی مکزیک توسط معمار ژاپنی، تویو ایتو طراحی شده است. دیوارهای بتونی منحنی دور حیاط مرکز موزه، میزبان مجموعه ای از آثار هنری باروک از تابلوهای نقاشی تا مجسمه ها و مدل ها و رخ های معماری است.

  موزه اینترناسیونال دل باروکوی مکزیک شاهکار دیگری از تویو ایتو

  گالری های موزه که پشت دیوارهای شیاردار اطراف این حیاط واقع شده اند، استخری به شکل تخم مرغی نیم رو را در خود جای خواهند داد. موزه اینترناسیونال دل باروکوی همچنین در احاطه برکه ای هلالی شکل خواهد بود. گالری های دائمی موزه، هشت موزه موضوعی را با هدف نشان دادن تاثیر هنر باروک در هنرهای مختلف در خود جای خواهد داد.

  موزه اینترناسیونال دل باروکوی مکزیک شاهکار دیگری از تویو ایتو

  این سازه ۱۸۰۰۰ متر مربع مساحت خواهد داشت و  همچنین دارای سازه اشکوب کوتاهی است که به راه پله منحنی گالری در طبقه همکف متصل می شود. طبقات بالای این موزه هم، دفاتر آموزشی- پژوهشی و یک کتابخانه را در خود جای می دهد. موزه اینترناسیونال دل باروکوی همچنین میزبان یک تراس و رستوران خواهد بود.

  موزه اینترناسیونال دل باروکوی مکزیک شاهکار دیگری از تویو ایتو

  تویو ایتو، معمار شاخص ژاپنی و برنده جایزه پریتزکر در طراحی این سازه بر روی جنبه های مهم جنبش باروک در قرن هفدهم تاکید کرده است، جایی که هنرمندان در پی شکستن ساختارها بودند و از قواعد سخت دوره رنسانس دوری می کردند.

  .

  منبع: dezeen


  مطالب مشابه


  مطالب پیشنهادی از سراسر وب

  نظر خود را در مورد این پست ارسال فرمایید.