تکرا / معماری / هتل یخی ۳۶۵ ؛ پذیرشی سرد در هتل یخی که هرگز ذوب نمی شود!

هتل یخی ۳۶۵ ؛ پذیرشی سرد در هتل یخی که هرگز ذوب نمی شود!

هتل یخی 365؛ پذیرشی سرد در هتل یخی که هرگز ذوب نمی شود!یوکاسژروی در شمال سوئد ساخته می شود، به همان نسبت که زیبا و دلفریب است، به همان نسبت به سرعت آب می شود تا در عرض کمتر از دو ماه از آن هیچ چیزی باقی نماند. اما به نظر می رسد، بیست هفتمین هتل یخی که هتل یخی ۳۶۵ نام گذاری شده، برای تمام سال دایر باشد.

هتل یخی ۳۶۵ دارای زیربنای ۲۱۰۰ متر مربع با دیوارهای بتنی بیرونی است که امکان ساخت دیوارهای دائمی و همچنین دیوارهای یخی داخلی که از برف و یخ هستند را فراهم کرده است. در ساخت هتل یخی ۳۶۵ از ۶۶۰۰ گالن آب در قالب یخ و برف که از رودخانه تورن برداشت شده، بهره برده شده است. پوشش دیوارها و سقف، مخلوطی از یخ و برف است و دمای داخلی هتل هم همیشه در منفی ۵ درجه سانتیگراد نگهداری می شود.

مجسمه ای در یکی از سوئیت های لوکس هتل یخی 365 به نام "Don't get Lost" اثر Tommy Alatalo
مجسمه ای در یکی از سوئیت های لوکس هتل یخی ۳۶۵ به نام “Don’t get Lost” اثر Tommy Alatalo

برای حفظ این دما، یک کارخانه برودتی که از آرایه ای متشکل از ۸۷۵ متر مربع پنل خورشیدی بهره می برد، سالانه ۱۳۰ هزار کیلووات ساعت برق تولید می کند. همچنین انتظار می رود این برق تولیدی از انرژی خورشیدی علاوه بر حفظ دمای هتل، برای تامین برق تاسیسات دیگر ساختمان از جمله رستوران ها، دفترها و اتاق های گرم مورد استفاده قرار گیرد.

مجسمه ای در یکی از سوئیت های هنری به نام "Dancers in the Dark" اثر Tjåsa Gusfors و Patrick Dallard
مجسمه ای در یکی از سوئیت های هنری به نام “Dancers in the Dark” اثر Tjåsa Gusfors و Patrick Dallard

این سیستم خورشیدی از مزیت ناحیه یوکاسژروی بهره می برد که در فاصله ۲۰۰ کیلومتری مدار قطب شمال قرار دارد، به این ترتیب، در این ناحیه خورشید برای ۱۰۰ روز پیاپی در طول فصل تابستان غروب نمی کند.

هتل یخی ۳۶۵ به نحوی طراحی شده تا یادآور هتل های یخی سنتی باشد. این هتل دارای ۲۰ سوئیت، یک کافه بار یخی، و یک گالری از آثار هنری یخی است. همچنین مهمانان امکان اقامت در سوئیت های هنری و یا سوئیت های لوکس را دارند که هر کدام آثار هنری منحصر به فردی را در خود جای داده اند. البته مشخصا سوئیت های لوکس به سبب گرم بودن، سونای خصوصی، دوش، وان و امکانات اضافی دیگر، مطبوع تر خواهند بود.

لوستر یخی در سالن اصلی هتل یخی 365
لوستر یخی در سالن اصلی هتل یخی ۳۶۵

برای ساخت و نگهداری هتل یخی ۳۶۵ از وجود بیش از ۴۰ هنرمند، طراح و معمار بهره برده شده است. در واقع برخی از این آثار هنری یخی در طول سال ذوب می شوند، و به طور مداوم جایگزین هایی برایشان طراحی و ساخته می شود. در واقع دکور و آثار هنر یخی هتل ۳۶۵ دائما در حال تغییر هستند.

تابلوی یخی در یکی از سوئیت های لوکس هتل یخی الهام گرفته شده از "بوسه" گوستاو کلیمت اثر Kestutis و Vytautas
تابلوی یخی در یکی از سوئیت های لوکس هتل یخی الهام گرفته شده از “بوسه” گوستاو کلیمت اثر Kestutis و Vytautas

سوئیت های هنری دارای دنیای تندیس های فرشتگان و پری های دریایی است؛ اما در سوئیت های لوکس از یخ برای ساخت و بازآفرینی داستان های تعاملی دهه ۱۹۲۰ با وجود ماز (هزارتو)، یک جنگل کریستالی و طرحی الهام گرفته شده از تابلوی مشهور “بوسه” اثر هنرمند بزرگ اتریشی، گوستاو کلیمت بهره برده شده است.

یکی از سوئیت های لوکس هتل یخی 365 به نام "Wishful Thinking" اثر Marjolein Vonk و Maurizio Perron
یکی از سوئیت های لوکس هتل یخی ۳۶۵ به نام “Wishful Thinking” اثر Marjolein Vonk و Maurizio Perron

از جمله فعالیتهای در دسترس برای مهمانان می توان از امکان ساخت مجسمه های یخی، ساخت سرپناه و آتش با استفاده از چخماق در یک دوره بقا در طبیعت نیم روزه و سفر به روستای یوکاسژروی نام برد. همچنین در این هتل انواع غذاهای محلی هم سرو می شود.

یونگو برگکویست مدیر هتل یخی ۳۶۵ می گوید: “این برای نخستین بار در جهان است که چنین چیزی ساخته می شود.”

icehotel-365-opening-14

گفتنی است، برای ساخت هتل یخی ۳۶۵ تنها پنج ماه زمان صرف شده است.

.

منبع: newatlas

توجه:

برای هرگونه سوال در زمینه گوشی و تبلت و برنامه های موبایل، می‌توانید با همکاران ما در "موبایل‌کمک" تماس حاصل نمایید.

تماس از سراسر کشور: 9099071015 (بدون پیش شماره و از تلفن ثابت)

تماس از استان تهران: 9092305296 (بدون پیش شماره واز تلفن ثابت)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *