تکرا / نجوم / ماموریت فضاپیمای مریخ ناسا به تعویق خواهد افتاد

ماموریت فضاپیمای مریخ ناسا به تعویق خواهد افتاد

ماموریت فضاپیمای مریخ ناسا به تعویق خواهد افتاد
آژانس فضایی ناسا اعلام کرد، احتمالا دو ماموریت نخست کپسول فضایی اوریون را به تاخیر خواهد انداخت. کپسول فضایی اوریون هم اکنون در حال توسعه است تا فضانوردان را به فضای عمیق و سرانجام مریخ ببرد. بر اساس گزارش دفتر بازرسی ناسا، مسائل فنی و همچنین کمبود بودجه موجب تاخیر شده است.

نخستین ماموریت بدون سرنشین اوریون که قرار بود با یک سیستم پرتاب فضایی (SLS) به فضا پرتاب شود، برای نوامبر ۲۰۱۸ برنامه ریزی شده بود. ماموریت دوم اوریون هم که شامل فضانوردان می شود، برای اوت ۲۰۲۱ برنامه ریزی شده بود.

در گزارش دفتر بازرسی آمده است:”ماموریت های اکتشافی اولیه ناسا در سفر به مریخ؛ EM-1 و EM-2 متحمل هزینه های زیاد و چالش های فنی شده اند که به احتمال زیاد تاریخ آغاز برنامه را تحت تاثیر قرار می دهند.”

در گزارش به تاخیر در مراحل ساخت و توسعه ماژول اوریون که به وسیله آژانس فضایی اروپا در حال توسعه است و همچنین ریسک های فنی ناشی از تغییرات در طراحی سپر حرارتی کپسول فضایی هم اشاره شده است. در این گزارش همچنین، به تاخیر در توسعه نرم افزار سیستم پرتاب فضایی، اوریون و سیستم های زمینی موجود در پایگاه فضایی کندی در فلوریدا اشاره شده است.

گفتنی است، پیش بینی شده بود، کل هزینه سیستم پرتاب فضایی، اوریون و برنامه های توسعه سیستم های زمینی تا پایان سال مالی ۲۰۱۸ به حدود ۲۳ میلیارد دلار برسد و هزینه ماموریت های سرنشین دار مریخ هم تا سال ۲۰۳۳ به بیش از ۳۳ میلیارد دلار برسد.

.

منبع: phys

توجه:

برای هرگونه سوال در زمینه گوشی و تبلت و برنامه های موبایل، می‌توانید با همکاران ما در "موبایل‌کمک" تماس حاصل نمایید.

تماس از سراسر کشور: 9099071015 (بدون پیش شماره و از تلفن ثابت)

تماس از استان تهران: 9092305296 (بدون پیش شماره واز تلفن ثابت)

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *